Staff Directory

Office Staff Office eBoard
Jared Peltzman, Principal Principal's Office
Michelle Jimenez, Secretary Main Office
Catherine Reynolds, Attendance Main Office
Lee Anne Keesal, Nurse Nurse's Office
Shanelle Manaya, Guidance Room 6 eBoard
Judy Snyder, CST Case Manager CST Office
Kindergarten Room eBoard
Gina Klinshaw Room 3
Dawn Slaton Room 1 eBoard
Lisa Seward (ESL Enrichment) Room 2 eBoard
Norri McGrath (Kindergarten SC) Room 27 eBoard
First Grade Room eBoard
April Joy Kon Room 22 eBoard
Elizabeth Martines Room 21 eBoard
Christina MaysRoom 23

eBoard
Sharon Schreiber Room 24 eBoard
Second Grade Room eBoard
Christina Hughes Room 17 eBoard
Christina Curlett Room 15
Melinda Hess Room 29 eBoard
Melissa Reitano Room 16 eBoard
Deborah Penrod (2nd - 3rd Grade SC) Room 31
Third Grade Room eBoard
Colleen Girgenti Room 14 eBoard/Math eBoard
Donna Friedman/Beth Pease Room 20 eBoard/Math eBoard
Danielle Douglas Room 19 eBoard/Math eBoard
Joanne Rizzo Room 13 eBoard/Math eBoard
Fourth Grade Room eBoard
Lee Zmijewski Room 10 eBoard
Susanna Esposito Room 9 eBoard
Jen Cyr Room 5 eBoard
Fifth Grade Room eBoard
Debi Miller/Karen Potter Room 12 eBoard
Timothy Casale Room 11 eBoard
Arezou Montgomery Room 18 eBoard
Megan Curtis (4th - 5th Grade SC) Room 25 eBoard
Special Subjects & Resources Office eBoard
Jacqueline Schnapp, Technology/SSI Room 20 eBoard
Jill Jeffers, Media Specialist Library eBoard
Rebecca Sanders, World Language Room 26 eBoard
Jacob Weber, Instrumental Music Room 26 eBoard
Alexis Henderson/William Russell, Vocal Music Room 26 eBoard
Susan Pettijohn, Speech Room 6 Website
Lynn Totoro, PT Room 6
Debi Kardon-Duff, PT Room 6
Ashley Szwajkowski, Resource Room 30
Barbara Clarke, Resource Room 30
Eva McGovern, Resource Room 30
Karen Potter, Inclusion Room 12
Beth Pease, Inclusion Room 9
Linda Day-Strutz, Art Room 28
Art Johnston, Art Room 28
Gail Gersie, Physical Education APR
John Lauk, Physical Education APR
Rosaleen Guglielmelli, Basic Skills Room 4
Jennifer VanGinhoven, Basic Skills
Ellen Trombetta, Basic Skills Room 4
Danielle DiRenzo, ESL Room 2 eBoard
Mary Ellen Sigman, Teacher Coach Room 8
Patrick McHenry, Math Coach

Room 8eBoard
Custodial Staff
Yohanny Garden
Patricia Tighe
Rafael Vilalona
Educational Assistants
Cathy Reynolds Gail Smeland Eva Harbora

Debi Silver-Steiner

Shelly Hollingsworth Caren Morgan
Ellen O'Donnell Charlotte Burton

Susan Murphy

Thomas Lynch Hilda Weinger Michelle Pierce


Jennifer Kraft


Powered by Finalsite